Turkish Turkish

Eyüp Sultan Mah. İpekyolu Cad.

Emsal Sk. No:2/A Sancaktepe / İST

+90 553 147 5335

+90 216 311 8342

info@vegaakustik.com

vegaakustik@gmail.com

Basotect Melamin Sünger

Basotect Melamin Sünger : Basotect Sünger, kimya devi BASF’nin ürettiği bir malzemedir. Melamin köpük de denilen basotek sünger alev geciktirici özelliği, yüksek sıcaklıklara dayanıklı olması, geniş bir ısı skalasında aynı özelliklerini koruyabilmesi sayesinde tüm inşaat ve yalıtım sektörlerinde çokça tercih edilmektedir. Ayrıca açık gözenekli olması sebebiyle, yüksek ses emme yutma kapasitesine sahiptir, oldukça hafif bir malzemedir, iyi seviyelerde ısı yalıtımı özelliği mevcuttur ve çok düşük sıcaklıklarda dahi esnek yapısını koruyabilmektedir.

Basotect melamin süngerin açık gözenekli yapısı, sesi yansıtmamayı, aksine sesi içine çekip yutmayı sağlar. Mükemmel derecelerde ses yutucu özellikleri vardır. Ağır ses yalıtım bariyerleri ile lamine edilerek, düşük frekanslarda bile muazzam ve artırılmış ses yutum katsayısı ile ses yutan süngerler arasında bir numaralı ses yutucu sünger olarak bilinmektedir. Bu özellikleri ile otomotiv, yat ve tekne yalıtımı sektörlerinin vazgeçilmezidir.

Ekstra hiçbir katkı kimyevi madde katılmadığı halde, çok yüksek derecede alev geciktiricidir ve aleve dayanıklıdır. Açık gözenekli olması sebebiyle çok hafiftir; 8-10KG/m3. Bu sayede gerek nakliye/taşıma gerekse uygulama esnasında büyük kolaylık sağlamaktadır. Özel üretim teknikleri ile doğa dostudur / doğaya saygılıdır.

Ses yalıtım değerleri ve ses yutum değerleri sayesinde ses yalıtım ve akustik düzenleme alanlarında sürekli tercih ettiğimiz doğa dostu ürün olan basotekt, akustik dekoratif düzenleme için de kullanılmaktadır. Kolay şekil verebildiğimiz basotect melamin köpük sünger; akustik panel, akustik kumaş kaplı panel ya da kadife kaplı akustik panel halinde üretilebildiği gibi piramit ve yumurta desen olarak da sunulabilmektedir. Beyaz ve gri renklerde tüm ortamlarda rahatlıkla kullanılabildiği gibi, basotect sünger üzerine sprey boya ya da özel teknik flok kaplama sayesinde dilediğiniz tüm renklerde size sunulabilmektedir.

Bosetect’in ses yalıtımı, ses emme yutma ve akustik düzenleme ve dekoratif uygulama gibi kullanım alanları çok yaygındır. Bunların yanı sıra; sinema salonu akustik yalıtım, konferans salonu ses yalıtım ve akustik düzenleme, spor salonu ses yalıtımı, çocuk oyun parkları ve çocuk kreşleri ses yalıtımı, oditoryum ses yalıtımı, kilise ve cami gibi ibadethane ses yalıtımı, otel ses yalıtımı, kapalı yüzme havuzu ses yalıtımı, ev sinema sistemleri ses yalıtımı, home studio ev kayıt stüdyoları, profesyonel kayıt stüdyoları ses yalıtımı, restoran restaurant ses yalıtımı, kafe ses yalıtımı, üretim tesisi ses yalıtımı, fabrika ses yalıtımı gibi birçok alanda hem duvar ses yalıtımı, hem tavan ses yalıtımı baffle bafıl olarak kullanılmaktadır.

Restaurant ses yalıtımı ve yüzme havuzu ses yalıtımında görsel dekoratif akustik düzenleme amaçlı olarak ses yalıtım paneli, akustik panel ve değişik ölçülerde küp ve silindir şeklinde tavan sarkıtma ve dekoratif duvar kaplama şeklinde uygulanabilmektedir.

Dürüstlük

Değerli Personellerin Yetiştirilmesi
Yaratıcı ve Yetenekli

Ekip Çalışması

Biz örgütü işimiz de kurduk.
Etkili ekip çalışması

Kalite Güvencesi

En iyi ve En Etkili Ürünü
Bizimle garantileyin !

~ VEGA AKUSTİK ~ Türkiye ' de en kapsamlı, etkili ve çözüm odaklı Kumaş Kaplı Panel mühendislik şirketi.