Turkish Turkish

Eyüp Sultan Mah. İpekyolu Cad.

Emsal Sk. No:2/A Sancaktepe / İST

+90 553 147 5335

+90 216 311 8342

info@vegaakustik.com

vegaakustik@gmail.com

Akustik Kumaş Kaplı Panel

Yüksek ses yutumuna sahip akustik panel 95 kg/m3 cam yününden imal edilmiştir. Ön yüzü sertifikalı akustik kumaş ile farklı renk ve desenlerde kaplanabilmektedir. Arka yüzünde cam tülü kaplaması vardır. Mimari çizimlere göre istenilen ölçülerde ve desenlerde üretilebilmektedir. Akustik ses yutum NRC değeri 0,90-1,00 ‘nu karşılamaktadır. Duvar ve tavan kısımlarında uygulanan ses yalıtım malzememiz istenildiği zaman sabitlendiği yerden sökülerek yeni bir mekan veya odada istenildiği gibi kullanılarak akustik yalıtım sağlanmış olur. "Kumaş kaplı akustik panel" uygulandığı mekan ve alanda oluşan düzensiz frekans değerine sahip ses dalgalarının yan yüzeylere, tavana çarpması ile ses dalgasını düzenler ve sesin net bir şekilde duyulmasına olanak sağlayan panellerdir.Üst katmanda kullanmış olduğumuz Avrupa normlarına uygun kumaşlar panel üzerindeki üst katmanda dekoratif ve şık bir görüntü değeri katmaktadır. İçerisinde yüksek yoğunluk taş yünü bulunması yangın yalıtımı ve ses yalıtımı için büyük değer katmaktadır. Akustik panel
Ses yutum test sonuçlarına aşağıdaki görselden ulaşabilirsiniz. Kullanım Alanları : Akustik kaplama kullanım alanları toplantı odaları, ofisler, çağrı merkezleri, ses kayıt stüdyoları, konser, konferans, nikah, sinema ve tiyatro salonları, restorantlar,radyo ve tv stüdyoları gibi ses kaynağının mevcut olduğu alanlarda kullanılır.

Baffle Tavan Sistemleri

Ortamda meydana gelen sesin yayılması ile duvar, tavan ve mevcut eşyalara çarparak yansıması sonucu algılanabilmektedir. Duyduğumuz sesler direk kaynağından çıkan sese oranla havada daha fazla yol alır ve kulağımıza daha geç gelir. Bu süre ne kadar kısa tutulabilirse sesin ortamda duyma netliği o kadar artacaktır. Sesin havada dolaşma süresi fazla olduğu takdirde yansışımlar ve ekolar artacaktır. Bu durum sesin net duyulmamasına neden olur. Bu durum dinleyicinin sesi net anlayabilmek için ses seviyesini daha da artırmasına ve ortamdaki konforun bozulmasına neden olacaktır.

"Kumaş kaplı akustik panel" diğer ses yalıtım malzemelerine göre artıları –Diğer akustik malzemelerde istenilen renk kartelaları sağlanamamaktadır. Ancak Akustik panel de istenilen her renk üretilebilmektedir. Kumaş kaplı panellerdeki kumaşlar yanmaz ve aşınmaz akustik malzemeden imal edilmiştir. Ömrü akustik sünger veya elyaf malzemelere göre daha iyidir. Ortamdaki oluşabilecek toz ve nemden etkilenmez. Akustik panel karkas sistemi veya montaj malzemeleri ile özel akustik panel yapıştırıcımız sayesinde mevcut duvara kolaylıkla uygulanabilmektedir. Hazır panel olması, köşe dönüşlerinin ve bitişlerinin düzün birşekilde olması derz yerlerinin şık ve gösterişli olmasını sağlamaktadır. Uygulanması ve malzeme yapısı gereği ekonomik olması yanı sıra kullanıldığı yerden sökülerek başka bir alana uygulanabilmesi malzemenin ömrünü uzatır ve diğer malzemelere göre ekonomiklik sağlar.

ÜRÜNÜN TEKNİK TANIMI

Yüksek yoğunluklu mineral yününden imal edilmiş ve ön ve arka yüzü camtülü kaplı ön ve yan yüzeyleri farklı renk seçeneklerine sahip darbeye dayanıklı akustik kumaş kaplıdır. Akustik kumaş arka yüzeye 3-5 cm kadar dönmektedir. 95kg/m3 yoğunlukta akustik cam yünü levhadan imal edilmiştir. 600×600, 600×1200, 600×1800, 600×2400, 600×2700, 600×3000, 1200×1200, 1200×1800, 1200×2400, 1200×2700, 1200x3000mm ölçülerinde üretilebilmektedir. 20 ve 40mm kalınlığında üretilebilir ve kenarları darbeye karşı güçlendirilmiştir. Akustik yutum NRC değeri 0,90-1,00 aralığındadır. UNE-EN 12501-1:2007 normlarına uygun B s2 d0 yanmazlık sınıfına sahiptir. Uygulama şekli görünür yüzeye yapıştırma olarak montajlanır.Dürüstlük

Değerli Personellerin Yetiştirilmesi
Yaratıcı ve Yetenekli

Ekip Çalışması

Biz örgütü işimiz de kurduk.
Etkili ekip çalışması

Kalite Güvencesi

En iyi ve En Etkili Ürünü
Bizimle garantileyin !

~ VEGA AKUSTİK ~ Türkiye ' de en kapsamlı, etkili ve çözüm odaklı Kumaş Kaplı Panel mühendislik şirketi.