Turkish Turkish

Eyüp Sultan Mah. İpekyolu Cad.

Emsal Sk. No:2/A Sancaktepe / İST

+90 553 147 5335

+90 216 311 8342

info@vegaakustik.com

vegaakustik@gmail.com

Cam Yünü Panel

Cam mineral yünü akustik panel sert ve dayanıklı yüzeyinin yanı sıra olduğunca hafiftir. Duvarınızda herhangi bir ağırlığa neden olmadan
oda akustiğini sağlar ve dekoratif bir görüntü sağlar. 2 cm kalınlığındaki panel tüm frekanslarda değişkenlik gösteren tüm ses değerlerini
emerek ortamdaki akustiği mümkün olabilecek en iyi seviyede yalıtır. Cam yünü akustik panellerimiz her türlü mimari tasarıma uygun şekillendirilerek mekan tasarımına artı değer katarak özgün bir ortam oluşturur. Akustik panel tavanda baffle akustik tavan paneli olarak, ofislerde duvarlarda ve asma tavanlarda sarkıtma baffle ses bölmesi olarak monte edilebilir. Kumaş kaplı akustik panel stüdyolarda ve ses kayıt odalarında davul ve zil sesinden oluşan istenmeyen yankıları azaltır. İstenilen konforlu ortamı sağlar. Açık ofislerde ara bölme duvar ve masa seperatörü olarak kullanılmaktadır. Açık ofislerde çoklu telefon konuşmaları ve kalabalık ortamdan dolayı ses karmaşası yaşanır. Bu da ofislerde performansı düşürerek stresli bir ortam yaratır. Bu alanlarda kullanılan akustik paneller ferah ve huzurlu ortamlar oluşturur. Siparişlerinizde bire bir görüşmemeler ve metrajlar karşılıklı net bir şekilde çıkarılmalıdır. Sonrasında sipariş ve üretim işlemi başlamaktadır. Kısa süre içerisinde montajı sağlanır.

Cam yünü minerali akustik panel uygulama alanları;
Konferans salonu, tiyatro salonu, sinema salonu, ses kayıt stüdyosu, derslik ve sınıflar, balo salonu, toplantı odası, açık ofisler, havaalnı bekleme salonları ve daha bir çok alanda uygulanmaktadır.
Özel sıkıştırılmış akustik cam yünü panellerimizi dünyanın bir çok yerinde farklı kaplama seçenekleri ile kullanmaktadırlar. Ancak akustik panellerimizi kaplamak için hangi malzemeyi seçeceğinize en önemli bilmeniz gereken noktalar vardır. Yüksek sesin olduğu mekanlarda aluşan rahatsız edici yüksek sesin emilmesi için kumaş kaplı cam yünü akustik panellerimiz kullanılmaktadır. Burada Vegapanel akustik panelimizin yüzeyine uygulamış olduğumuz kumaş nedir ve amacı nedir bunu biraz açıklamak gerekir. Akustik keçe kumaşlar bölümümüzden bir çok kumaş çeşidimize ulaşarak odanıza veya mekanınıza uygun dekoru sağlayacak Belçika ve Fransada üretilen sertifikalı kumaşlarımızdan seçebilirsiniz. Burada sertifikalı kumaşlarımız diğer sıradan kumaşlardan çok üstün ve çok farklıdır. Akustik kumaş ürünlerimiz sesin içerisinden geçerken emilmesini ve cam yünü mineraline ulamasını sağlayarak sesin yansımasını engeller. Tercih edeceğiniz sıradan başka kumaşlar bu özelliği olmadığı için yanlış tercihe neden olacaktır. Eğer dışardan alıp uygulatmak istediğiniz bir kumaş seçerseniz, kumaş sesin geçişine engel olup mekanda davul etkisine neden olarak gereksiz bir uygulamaya sebep olacaktır. Akustik kumaş seçerken mutlaka NRC ses yutum değerlerini talep ediniz. Ürünlerimizin tamamı ASTM E84 testini geçmiştir. Bu husus çok önemli bir konudur. Temelde yanma ve alev kumaş üzerinden ilerlerse ve toksit duman salımına neden olursa bu testlerden geçememektedir. Kalabalık mekanlarda bu konuların ne kadar önemli olduğuna ve dikkat çekmekte fayda var.

Dürüstlük

Değerli Personellerin Yetiştirilmesi
Yaratıcı ve Yetenekli

Ekip Çalışması

Biz örgütü işimiz de kurduk.
Etkili ekip çalışması

Kalite Güvencesi

En iyi ve En Etkili Ürünü
Bizimle garantileyin !

~ VEGA AKUSTİK ~ Türkiye ' de en kapsamlı, etkili ve çözüm odaklı Kumaş Kaplı Panel mühendislik şirketi.